Makijaż permanentny - co to jest i na czym polega?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który przeprowadza się w celu trwałego podkreślenia konturu oraz koloru przede wszystkim brwi, oczu oraz ust. Najpierw konsultuje się z klientem możliwe przeciwwskazania oraz oczekiwania względem usługi. Następnie dobiera się i szkicuje na skórze kształt poprawianych elementów. Czasami potrzebne jest znieczulenie miejscowe. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie za pomocą igły pod powierzchnię naskórka naturalnych, właściwie dobranych pigmentów pasujących do urody klientki, które mają za zadanie podbić kolor w nakładanych miejscach.
Makijaż permanentny Bielsko

Zalety makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Kobiety średnio w ciągu roku poświęcają na malowanie się aż 83 godziny. To prawie 3,5 dnia spędzonego w towarzystwie kolorowych kosmetyków. Makijaż permanentny pozwala zaoszczędzić ten czas. Stanowi również świetną opcję dla osób, które nie przepadają za malowaniem się lub nie do końca potrafią to robić, w związku z czym efekt ich starań jest niestety daleki od oczekiwanego. Inną zaletę stanowi jego długotrwałość - potrafi utrzymać się od kilku miesięcy do kilku lat, nie wymagając poprawek, nawet w przypadku trudnych warunków.

Makijaż permanentny a karmienie w ciąży

Nie ma większych przeciwwskazań w kwestii wykonywania zabiegu permanentnego kobietom karmiącym piersią . Istnieje jednak jedna przesłanka, która może być przeszkodą dla tego typu zabiegu - leki przeciwwirusowe. Są zalecane kobietom, które zamierzają wykonać makijaż permanentny ust, a jednocześnie chcą zabezpieczyć się przed opryszczką. Substancje chemiczne zawarte w lekach, które zapobiegają infekcjom wirusowym, mogą przedostawać się wraz z mlekiem matki do krwiobiegu dziecka, co może negatywnie wpłynąć na jego zdrowie. Choć nie sama laktacja stanowi przeciwwskazanie, zaleca się wstrzymanie z zabiegiem dla dobra maluszka.

Przeciwwskazania a makijaż permanentny

Wśród bezwzględnych czynników eliminujących występują uczulenia na pigmenty, choroby skóry w miejscach wykonywania makijażu, jak łuszczyca, nowotwory, wykwity skórne, epilepsja, choroby rogówki lub siatkówki oka. Czasowe przeszkody obejmują chemioterapię, ciążę, obniżoną odporność, infekcje, menstruację, poparzenia słoneczne, półpaśca, radioterapię, podwyższoną temperaturę, stany zapalne, świeże blizny, uszkodzenia skóry w miejscach do nałożenia pigmentu, a także wybroczyny skórne. Czynnikami względnymi zazwyczaj są leki antydepresyjne, antybiotyki, nasenne, przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe, sterydowe oraz uspokajające.